Průmyslové úklidy

Naše společnost zajišťuje také průmyslové úklidy, a to jak pravidelné mytí výrobních hal, za použití nejmodernějšího strojního vybavení od předních světových firem, tak i různé nestandardní práce, jako úklid podstřešní konstrukce výrobní haly, mytí vnějšího i vnitřního pláště budovy, čištění strojního a skladového zařízení, apod. Naši zaměstnanci jsou pravidelně školeni nejen na poli bezpečnosti práce a nakládání s nebezpečnými látkami, ale i v používání moderních technologií. Naše firma používá převážně české úklidové prostředky a pomůcky. V některých případech, a to hlavně u průmyslových úklidů, kdy české výrobky nedosahují kvality, nebo se vůbec u nás nevyrábí, používáme výrobky zahraniční. Tyto hledáme na současném trhu, prověřujeme jejich kvalitu a vybíráme ty nejlepší.

Čištění pláštů budovPuraQleen systém

V dnešní době jsou stále častější stavby architektonicky náročných budov (velké prosklené plochy, atypické tvary), které při svém čištění vyžadují také stále náročnější technologie čištění. Systém PuraQleen umožňuje údržbu budov ze země bez bezpečnostních rizik, s úsporou času a peněz. Materiály použité na zařízeních a doplňcích (teleskopické rukojeti) PuraQleen jsou velmi lehké, převážně z karbonu, hliníku a titanu pro bezproblémové zdolávání výšky. PuraQleen využívá chemické vlastnosti demineralizované vody, kdy napětí mezi pozitivně a negativně nabitými ionty vodíku a kyslíku napomáhá odbourávání nečistot.

Využití systému PuraQleen

 • mytí oken
 • fasád budov
 • rámů oken
 • pouličního osvětlení
 • dopravního značení
 • zástavek autobusů
 • atrií a dalších těžko dostupných míst, kde se nedá použít plošina.

Výhody PuraQleen

 • práce s PuraQleen je jednoduchá, čistá a rychlá
 • šetrný k životnímu prostředí, protože se nepoužíváchemických prostředků
 • při práci není potřeba využívat žebříky, zdvihací plošiny a jiná zařízení pro práci ve výškách, práce je tedy velmi bezpečná
 • lze mýt okna a jiné plochy až do výše šestého poschodí přímo ze země
 • lehce dosáhne na hůře přístupná okna a jiná místa
 • lehko dosáhne na okna skrz konstrukce, trávníky nebo záhonky

Pravidelné úklidové služby

Naše úklidová firma Vám nabízí stabilní a dlouhodobou spolupráci při zajištění pravidelného úklidu kanceláří, ale také úklid škol, provozních hal, nemocnic apod. v Ostravě a okolí.

 • pravidelný úklid nemusí být pouze na denní bázi, ale také 1x, 2x nebo 3x týdně
 • úklidové práce provádíme jak v přítomnosti zákazníka, tak po skončení jeho pracovní doby
 • pravidelný úklid ploch do 300 m2 zabezpečujeme ve smluvních částkách (záleží na četnosti a požadavcích)
 • pravidelný úklid ploch nad 300 m2 a při denním režimu provádíme v rozmezí 0,60 Kč – 1,50 Kč za m2 za den (záleží především na velikosti plochy a konkrétních požadavcích)
 • objekt zákazníka spravuje provozní technik naší úklidové firmy, který zajišťuje dostatečný počet úklidových pracovníků, kontroluje kvalitu jejich práce, zajišťuje operativní požadavky a především je v neustálém kontaktu s klientem
 • po zadání objednávky klienta kontaktujeme a sjednáme schůzku v objektu, kde dojde k prohlídce prostor určených k úklidu a upřesnění všech požadavků
 • na závěr připravíme návrh smlouvy vč. ročního harmonogramu mimořádných činností (mytí oken, čištění koberců, ošetřování podlah) a další úklidové práce dle požadavků
 • provádíme odhoz sněhu a rampouchu ze střech.

Čištění dlažeb

Profesionální odstraňování žvýkaček

Odhaduje se, že na našich chodnících je neuváženě poházeno 3,5 miliardy kusů žvýkaček. Tradiční metody likvidace často působí nepříjemnosti zákazníkům a poškozují čištěný povrch. Jsou rovněž pomalé a neúčinné. V současné době, kdy je kombinována suchá pára s vhodným ekologicky příznivým čisticím prostředkem, je možno žvýkačku odstranit rychle a beze zbytku, přičemž zůstane jen vlhký povrch, který se za chviličku odpaří.

 • Žvýkačka se zahřeje párou při teplotě 175°C a tlaku páry nejméně 6 barů.
 • Pára je při uvolňování z čisticí hlavice napouštěna vhodným biologicky rozložitelným čisticím prostředkem.
 • To zbaví žvýkačku lepkavosti a současně rozpustí.

Tento postup je vhodný pro podlahy, koberce, čalounění a vstupní rohože v interiérech. Stejně tak je použitelný pro vnější povrchy, jako například chodníky, beton a přírodní kámen. Kromě toho by byl příslušný stroj k dispozici pro jiné obtížné úkoly, které je rovněž možno provést rychle s minimálním použitím chemikálií nebo čisticích prostředků, při úspoře času a peněz a ochraně životního prostředí. Například odstraňování samolepek a plakátů a čištění laviček. Osvědčená čistící technologie – Osprey Deep Clean.

Žádná věda, jen čistá voda

Současné hektické prostředí obchodů, kuchyní a nemocnic čelí stále více rostoucí výzvě k udržování nejvyšších hygienických norem za co nejnižších nákladů. Odpovědí na tuto výzvu pro svoji účinnost a současně nízkou spotřebu vody a chemikálií je technologie parního čištění. Přiklánějí se k ní všichni ti, kteří usilují o dosažení nejvyšších standardů čistoty při snižování nákladů a ekologické zátěže.

Princip parního čištění

Principem parního čistění je velice rychlá přeměna studené vody na horkou páru, která je vytlačována přes trysku ven z parního čističe. V případě parních čističů hovoříme o takzvané suché páře, neboť se vytváří z velmi malého množství vody. A právě sucha pára je nejen účinná při odstraňování nečistot a mastnoty, ale i šetrná k veškerým ošetřovaným povrchům, protože materiály nepromočí, ale pouze zvlhčí. Vysoká teplota spolehlivě zahubí veškeré bakterie, odstraní biologické i průmyslové nečistoty a sterilizuje prostředí v domácnosti, kanceláři, v nemocnicích, hotelích apod. Ke své prácí nepotřebuje žádné další chemické prostředky. Výhodou páry jako čisticího prostředku je to, že pronikne i na místa, kam se běžným čištěním nelze dostat. Čištění párou je zároveň také velmi jednoduché a bezpečné. Jeho náročnost lze přirovnat ke klasickému vysávání.

Parní čištění v kuchyních a potravinářských provozech

Na téma bezpečnosti potravin velmi ostře upozorňuje nejen široká veřejnost, je často probíráno v médiích a dostává se čas od času i na pořad jednání vrcholných státních orgánů. Pokud jde o bezpečnost potravin a celkově o hygienu v zařízeních, kde se s potravinami pracuje, je již téměř stoprocentně dokázáno, že neexistuje bezpečnější řešení k zajištění optimálního způsobu čištění kuchyní než je čistění suchou párou. Parní čističe OSPREYDEEPCLEAN převyšují všechna hygienická nařízení a dokonce i profesní potravinářské předpisy HACCP.

Parní čištění v nemocnicích

Kontrola nad infekcemi a boj s bakteriemi druhu MRSA odolným vůči antibiotikům patří mezi stěžejní hygienické zájmy nemocničních a pečovatelských zařízení. Hygienická opatření v těchto zařízeních se většinou právem zaměřují na všeobecnou a osobní hygienu. Nicméně je nutné brát v úvahu fakt, že v každodenně chemicky ošetřovaném prostředí se bakterie stávají stále odolnějšími proti těmto látkám. To znamená v lepším případě nejistý výsledek, v horším pak riziko pro nakaženého pacienta. Existuje však mnohem spolehlivější, bezpečnější a u mnoha zdravotnických zařízení stále oblíbenější alternativa k širokému použití chemických látek – systém čištění párou.

Odstraňování žvýkaček Gumbusters

Odhozené žvýkačky jsou spolu s poletujícími plakáty a grafity obrovským čisticím problémem na všech veřejných místech. Speciálně vyvinutý parní čistič PROVAP odstraňuje žvýkačky rychle a bez obtíží. Odstraňování žvýkaček pomocí páry může být použito téměř na všech površích včetně asfaltu, betonu, dlažby, přírodního kamene a na většině koberců. Žvýkačka je odstraněna vysokou teplotou páry a jedinečnou biologicky odbouratelnou přísadou. Velkou výhodou je možnost odstraňování žvýkaček za plného provozu bez ohrožení bezpečnosti kolemjdoucích.

Ohleduplnost k životnímu prostředí

Nejnovější parní technologie OSPREYDEEPCLEAN využívá jen velmi malé množství vody a žádné agresivní chemikálie. To zaručuje vysoké hygienické standardy a minimální ohrožení životního prostředí. Ergonomické vlastnosti systémů OSPREYDEEPCLEAN zajišťují jejich jednoduché použití, skladnost a zároveň estetický a moderní design. OSPREYDEEPCLEAN je jedinečným řešením, které efektivním a ekonomickým způsobem splňuje nejvyšší hygienické normy.

Hlavní výhody

 • až 40% úspora práce
 • zvýšená schopnost ničit bakterie včetně druhů odolných vůči antibiotikům
 • čištěný povrch je okamžitě suchý a použitelný
 • snadné odstraňování mastné a napečené špíny
 • čištění spár a těžce přístupných míst
 • splňuje potravinářské předpisy HACCP pro použití v kuchyních
 • snižuje spotřebu chemikálií